Sayfamdaki çalışmaları bulmak için hadi arama yap :)

24 Eylül 2012 Pazartesi

KUMAŞ BOYASI..ile DESEN ÇİZİMİ

Merhaba sevgili izleyicilerim,uzun zamandır dolabımın bir köşesinde desenlenmek için bekleyen düz basıc t-shırt nihayet desenlendi..Yapmanız gerekenler çok basit.İlk önce gerekli malzemeleri şöyle bir sıralayalım..

Malzemeler:


  • düz bir t-shırt 
  • kumaş boyası (Bauhaus 'tan temin edildi)
  • desen kalıbı 
  • ütü
  • çizim kalemi (kurşun kalemde kullanabilirsiniz)
T-shırtünüzü düz bir zemine yerleştirin.Daha sonra yapmak istediğiniz desenin kalıbını T-shırtun üzerine yerleştirerek etrafından çizim kalemi ile geçin..Sonra kumaş boyanızı bir paletin içine yada direk şişenin içinden fırça yardımı ile alarak çizdiğiniz desenin üzerinden geçerek boyayı kurumaya bırakın.Kuruma işlemi tamamandıktan sonra T-shırtü ters çevirerek desenin üzerinden ılık bir ütü ayarı ile geçerek sabitlemesini sağlayın..işte tek yapmanız gereken bunlar..Ben kuşlarımı çok sevdim..

desen çizimi + boya
ütü işlemi (kumaşın tersinden)son  hali..6 yorum:

ayşe dedi ki...

harika bişey bu bunu yapmak gerçekten sadece bu kadarmı? kesinlikle denicem fakat boyama sonrasında akma vs. gibi sorunlarla karşılaşılıyormu? ellerinize sağlık İlcihan hanım harika olmuş güle güle kullanıın :))

ilcihan Ersöz dedi ki...

Ayşe:
evet bu kadar..Bu tür boyalar kumaşa özel olduğu için akma gibi bir sorun söz konusu değil..düşük su dereceleri ıle yıkanabilir..boyama işleminiz bitince kuruması için biraz beklemeniz gerekli..
kolay gelsin..

Ayşe dedi ki...

peki teşekkürler, umarım ilk denemem sizinkisi kadar başarılı olur:)

Bergüzar dedi ki...

desen kalıbı'nı nerede bulabiliriz ?

ilcihan Ersöz dedi ki...

Bergüzar:

Desen kalıbını,her yerden bulabilirsin.ben evdeki duvar süsü olan kuşun kalıbını kullandım mesela..Eğer evinde böyle bir obje varsa kullanabilirsin yada en kolay yol internetten desen araştırıp çıktı alarakta desen kalıbını hazırayabilirsin..

Bergüzar dedi ki...

anladım teşekkürler