Sayfamdaki çalışmaları bulmak için hadi arama yap :)

11 Kasım 2013 Pazartesi

MICKEY MOUSE'lu 3. doğum günü kutaması...

mickey şapkası-ben diktim/ceket-ben diktim/papyon-ben diktim/badi-lcw
Baturay 3 yaşını doldurmuş ve hızla büyümeye devam ediyor:)daha dün kendisini ifade bile edemezken şimdi büyük bir adam olma yolunda benim biricik oğlum.zaman o kadar hızlı akıp gidiyor ki ne zaman 3 yaşında oldu anlayamadık bile...Partiyi evde aile arasında kutladık.evde misafir ağırlamayı seviyoruz.Tüm minikler öğlen uyudukları  için saat:18.00 den sonra partiye başlandı ve gecenin ilerleyen saatlerine doğru 21:00 den sonra herkes evine doğru gitmeye başladı.Doğum günü için konsept araştırması yaparken birden aklıma mickey geldi , hemen işe koyularak mickey şapkası ve ceketini dikimini yaptım.Papyon vardı zaten. papyon yapımına buradan bakabilirsiniz.(Şapka ve ceket yapımını anlatacağım ilerleyen postlarda )Parti yorucu ama bi o kadar da güzel ve eğlenceliydi. Baturay'ın mickey şapkasını giymek istememesiden korkuyordum çünkü pek bu tür kıyafetlerden hoşlanmaz kendileri ama mickey hoşuna gitti ve giydi.Giyince de "anne bana bak çok komik oldum" diyerek evin içinde kahkaha atarak koşmaya başladı :)))).


Tüm hazırlıkları tamamladık, evimizi mickey konseptine uygun hazırladık.masa örtüsünü siyah kullandım.balon şişirme işi eşimindi. Evin süslemelerini eşim,ben ve oğlum la beraber yaptık..Menüyü kendi ellerimle hazırladım..Menüde;sarma -paçanga böreği-kurabiye(atlı ve tuzlu)-makarna salatası-su böreği-şekerler ve mickey'li  pastadan oluşuyordu.
 Pasta yapımında biraz kararsız kaldık ama en sonunda yine şeker hamursuz olanı tercih ettik.Şeker hamuru kullanılan ürünleri yemeği pek sevmiyoruz..sadece görüntüden ibaret oluyorlar..


 konfetiler patlayınca ortalığı siz düşünün artık..:)))) çocukların çok hoşuna gitti fakat bazı mink misafirlerimiz nereye kaçacağını şaşırdı, korktular bir anlık şaşkınlık işte ..ama sonra yerden konfeti süslerini toplamaya başladılar..

Minik misafirler için şekerlerimiz..Mickey etiketletini kendim hazırladım..İkramlarda kullandım..Bize eşlik eden tüm dostlarımıza ve o anki şartlardan dolayı partiye katılamayan tüm sevdiklerime teşekkür ediyorum..Sizinle olmak güzeldi..

1 yorum:

melek inan dedi ki...

Allah bağışlasın maaşallah :) her şey çok güzel görünüyor :)