Sayfamdaki çalışmaları bulmak için hadi arama yap :)

5 Eylül 2014 Cuma

SAÇAKLI T-SHIRT YAPIMI...


Sıradaki çalışma, saçaklı t-shırt...30/1 süprem kumaştan toz pembe renkte diktiğim  saçaklı t-shırtüm.dikimi ve kalıbı basit herkesin kolaylıkla yapabileceği bir çalışmadır.
Omuz ve yan dikişlerin dikimi ile t-shırt dikimi bitmiş denilebilir.İlave yardımcı dikişler de yaka ve kol ağzı 1 cm den kıvrılarak düz dikiş ile dikim işlemi tamamlanmış oluyor.Sadece Etek ucuna dikim yapmıyorsunuz!
Saçakları istediğiniz boyda olması için bitiş yeri belirleyip ( ben 12 cm yaptım ) 1 cm eninde ve istediğiniz uzunlukta makas ile kesme işlemine başlayıp tüm beden çevresince bu işlemi tekrarlayın..işte hepsi bu....

2 Eylül 2014 Salı

YIRTIK JEANS MODASI...
 2014 yılında yırtık jeans'lar modaya damgasını vurdu.Artık mağazalarda normal jeans bulmak neredeyse zor diye biliriz.Ayağımdaki jeans ufak bir operasyonla son şeklini almış bulunmaktadır :) Aslında yırtıklılık paçalara kadar desenli bir şekilde fakat siyah renk olduğu için bunu görüntülemek çok zor.Üst kısımında  kısa  diz kısmına doğru genişleyen ve paçalar da kısa ve dağınık bir şekilde kesiklik yaptım.(yapmak istediğiniz yırtıklığı kafanızda ilk önce tasarlayın ve sonrada bu kesikliği çizgi taşı ile jean üzerinde çizin ardından küçük nakış makasları ile istediğiniz boyutlarda uygulamaya geçin).
     Sizde giymekten sıkıldığınız jeanslarınızı bu şekilde değerlendirerek kullanabilirsiniz.En azından hem değerlendirmiş hemde modaya uygun kullanmış olursunuz..