Sayfamdaki çalışmaları bulmak için hadi arama yap :)

4 Aralık 2015 Cuma

MİNİK KIZLARA ÇETİK...


Merhaba;
  Herkese hayırlı cumalar.....

1,5-2 yaş çetiği iki farklı şekilde süsledim..1. resimdeki çetik ğzını oya ipliği ile iğne ile yapğtım ve boncukları dikiş ipliği ile diktim..
2.resi ize sade ve kokoşlar için remkli ve simli iplikten çiçek motifi yapıp dikildi..
1 Aralık 2015 Salı

BABY NINE VEST DİKİMİ...

Günaydın....Minik yakışıklının minik yatağı hazır..Böyle sevimli ürünler için  miniklerin olması ne güzel..dikimi zevkli sonuç ise mükemmel :)))iyi günlerde kullanması dileği ile...


Malzemeler şöyle;
  • 1metre kumaş
  •  yarım metre elyaf (çift kat kullandım yumuşak olsun diye)
  • yarım kilo silikon
  • 1 cm lik biye 3 metre
  • 2,5 cm lik kordon 2 metre kadar
Dikimi kolay gibi görünüyor ama ele alınca iş değişiyor..biyelerin ve kordon geçim yerlerini hep elimle kendim hazırladım..hazır şerit kullanmadım..

2,5 cm lik kordon hazırlarken her yer eşit ve kolay olsun ziye  A4 kağıdından 2,5 clik kıvırma kalıbı hazırladım körük kolay ve güzel oldu resimde mevcut (3.resim)

Dikim aşamaları;

  • ilk önce kumaşın tersinden dış kenarları dik..
  • dış kenar üzerine köprüyü dik(sağ-sol olarak)
  • orta kısmı dik (elyaf konulacak)
  • yanları da silikonla doldur..en son ayak kısmını da biye ile kapat(içinde silikonlar olunca dikim biraz zor oluyor)

30 Kasım 2015 Pazartesi

KIRMIZI GÖMLEK...


Zavallının dikimi biteli 1 hafta oldu ama  bi türlü paylaşamadım çünkü hala düğmelerini alamadım  ondan..tabii sonunda merakla bekleyen arkadaşlarımı daha fazla bekletmemek için yine de düğmesi olarak paylaşayım..:)))
Ceket görünümlü tunik oldu bu ama kumaşı çok güzel yumuşak pamuklu dokuma..Bu tuniği hem açık hem de tesettürü bayanlar kullanabilir.ben ikisini de denedim ikisi de güzel duruyor..
Rivetli yaka çalışmasını da bi ara yapmıştım öyle kenarda duruyor du..Bu modelde kullanmak nasip
unutmadan demiştim ya size model dikerken kesin değişir adetimdir diye ,:))) modelin yakası ve kol ağızlarını biye ile temizleyip işi bitirdim.Çünkü yaka  gömlek yaka ve kol ağzı da manşet olsaydı model çok yoğun olurdu böyle daha zarif oldu bence..:))))
Merak edenlere ilk yayın postu için buraya....

1.resim açık bayanlara hitap...

2.resim tesettürlü bayanlara hitap,resimde şal biraz görünüyor  (kendimi sakladım nedense alışık olmadığım bi görüntü çünkü :)))

3.resim keçe çalışmasından rivetli yaka rivetler tek tek elde dikildi...

veee dikim esnası...kavisli yerleri dikince mutlaka dikim yerine bir kaç tane çıt atın(sağdaki resim) ki kavisler rahat dönsün ve bi o kadar daha güzel duruyor...işte hepsi bu....