Sayfamdaki çalışmaları bulmak için hadi arama yap :)

25 Mayıs 2017 Perşembe

KAPANMA HİKAYEM...

Gelelim kapanma hikayeme;

     30 Yaş benim için bir dönüm noktası oldu.Geçmiş yıllarda aklımda bile olmayan yaşamın şuan da tam içerisindeyim.😊 Elhamdülillah Müslümanız ve Müslümanlık adına dair kendimiz için neler yapıyor ve neler yapmıyoruz.

Bizim rehberimiz neydi "Kuran-ı Kerim" 
Peki ilk emir > oku  emriydi.

  Vakit hızla ilerleyip gidiyordu bizden habersizce...Bir gün Azrail habersizce çalacaktı kapımızı ve biz bu davetsiz misafire ne kadar hazırdık!

  İlk önce bize farz olan namaz ile başladım (Bu zamana kadar kılmamak ise üzücüydü..)Ardından farz olan tesettür vardı ama bir türlü cesaret edemiyordum.Acaba kapanınca hayatımdan ne eksilecekti.Eski beni özler miydim?Alışkanlıklar v.s şeytanın vesveseleri işte kısacası

   Çok şükür ki sonunda Allah'ın ayetini başımın üstünde taşımak nasip oldu..İnsanın hayatından da hiç birşey eksilmiyor aksine herşey daha da güzelleşiyormuş.

Buradan size tavsiyem henüz hiç birşey için geç kalmış  değilsiniz, Allah tövbe edenleri sever,merhametli olan ve bizden razı olacak olan o .Bu yüzden o ne der bu ne der diye düşünmeyin Allah ne der diye yola çıkmanızdır :))Çünkü edebi hayat olan Ahirete göçtüğümüz zaman onlar bunlar olmayacak SEN olacaksın.İşte kısa ve öz olarak kapanma hikayem bu benim..Sevgiyle kalın..11 yorum:

ASLI SEZER dedi ki...

ne güzel anlatmışsınız çok beğendim çok yakışmış hayırlı olsun.keşke bizde sizin gibi olabilsek

Unknown dedi ki...

Çok güzel olmuşsunuz. Zaten guzeldiniz. Şimdi dini olarak da çok güzel olmuşsunuz. Darısı bana inşallah.Hayirli olsun.

İlcihan ERSÖZ... dedi ki...

Çok teşekkür ederim MEHTAP VE ASLI Allah gönlünüze göre versin:)

nilgunozenaydin dedi ki...

Yüreğinize sağlık. Namaz konusunda ben de kendimi zorluyorum. Çalışıp halsiz olunca ve tâbi şeytan ugrasinca eksik kılıyoruz. Ama ödevini yapmayan öğrenci gibi içim sıkılıyor. inşallah Allah güç kuvvet verir de eksiksiz yaparım. Kapanma hikayeniz de çok güzel. Sizi tebrik ederim...

İlcihan ERSÖZ... dedi ki...

Öncelikle çok teşekkür ederim Nilgün hn..Kadınların yükü ağır hele bir de çalışınca :( İbadetinizi Eksiksiz yapmanız için size ufak bir tavsiye vereyim; yaratılış sebebimizi hatırlamak (yaradana iman etmek için ),kuran-ı kerim okumak bunları terk etmez isek Allah'ın izniyle herşey yoluna girer "iman varsa imkan da var"sözü de destekleyici bir söz benim için.Allah herkesin gönlüne göre versin.Çevremize Örnek olabiliyorsak ne mutlu bize :)) sizin için dua edicem :))

nilgunozenaydin dedi ki...

Çok teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Güzel yüreğiniz acı çekmesin...

ReHiTu dedi ki...

Vakit buldukça geçmişe yönelik namazlarınızı da kaza edersiniz. Hz. Allah kimseyi sırât-ı müstakîm'den ayırmasın.

İlcihan ERSÖZ... dedi ki...

Amin.Teşekkürler

Unknown dedi ki...

Ne güzel anlatmışsınız işim özünü. Okuyunca yine içim bi cız etti, tesettür konusunda değil ama namaz konusunda herzaman bi vicdan azabı içindeyim... İş imkanlar şeytanın vesvesi falan değil, benim tembellik bahanelerim 😑 Allah herşeyin bi kolayını göstermiş, ama gelin görün ki vicdan azabı çekmeme rağmen hala tık yok. İnşallah bi vakti vardır benimde kendimi kaldırmamın, Allah doğru yoldan ayırmasın cümlemizi ve sevdiği kullarından olmamız için yar ve yardımcımız olsun 🙏 Bizlerede nasip etsin

İlcihan ERSÖZ... dedi ki...

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim..Yazdığınız yorumlar bana öyle tanıdık geliyor ki :) bir zamanlar ki BEN dim bunlarda..Hani bir söz vardır ya iman varsa imkanda vardır.Bu söz çok doğru inanın..Size ilk tavsiyem KURAN'ı kerim okumak,(türkçe mealini) acaba bize ne diyordu?Allah'ın izniyle sonrası geliyor..Siz yeter ki gönülden isteyin..Ayrıca öyle güzel zamandayız ki,üç aylara girmişken maneviyatın en yüksek olduğu zamanlar sizin için kaçırılmayacak bir durum bu..Bismillah deyip başlamak..Kısaca böyle işte..Siz okudukça yolunuzun kapıları birer birer açılacak göreceksiniz..Sevgiyle kalın :))

GÜLENGÖRÜCÜ hobi dünyası dedi ki...

hayırlı olsun bende 2yıl olacak kapandım allah herkese nasıp etsin bellı seyler yasayınca insan allaha daha fazla yonelıyor. bende beklerım